Як працює кисневий концентратор і чим він корисний
Купити кислородній концентратор
Як можна заразитися коронавірусом? Куить Експрес-тест на коронавірус до SARS-CoV-2
Купити Набір тест-смужок для визначення антитіл до коронавірусу STANDARD Q COVID-19 IgM/IgG Duo
Купити Тест для визначення антитіл до коронавірусу STANDARD Q COVID-19 IgM/IgG Duo
Зараження коронавірусом відбувається через великі краплі при кашлі або чханні. І щоб підхопити «корону», не обов'язково контактувати з хворим безпосередньо. Волога з вірусом всередині осідає на будь-яких поверхнях, де і чекає своєї години. Забруднена поверхня може залишатися небезпечною кілька діб, так що торкаючись до поруччя в транспорті, дверних ручок або долоні дружелюбного колеги двічі подумайте — мало хто доторкався до цих поверхонь раніше, так що гіпотетично всі вони можуть бути заразними. А якщо контакт все-таки стався, краще остережіться і обробіть долоні антисептиком. Адже багато людей заражаються саме через дотики брудних рук з власними очима, ротом або носом. Найменша «слабинка» імунітету — і вірус вже розмножується всередині організму, вражаючи беззахисні перед ним клітини легенів.
Іноді хвороба може протікати безсимптомно, тому що великий сам не підозрює, що заражає інших. Але якщо говорити про ознаки хвороби, то при коронавирусе найчастіше спостерігається:
підвищена температура тіла (причому вона підвищується не поступово, а різко, стрибкоподібно);
кашель (сухий) і чхання;
утруднене дихання, іноді біль у грудях.
Як бачите, симптоми збігаються з проявом самого звичайного ГРВІ, так що відрізнити коронавірус від іншого типу вірусної інфекції можна тільки після лабораторного аналізу. Саме тому лікарі всіх країн сурмлять про необхідність залишатися вдома при перших, навіть найменших ознаках застуди. Якщо ви помітили в себе будь-який з перерахованих вище симптомів — зателефонуйте своєму сімейному лікареві і залишайтеся вдома, щоб не поширювати інфекцію.
Чим корисний кисневий концентратор при коронавирусе?
Перша рекомендації при будь-яких інфекційних захворюваннях — часто і ретельно провітрювати приміщення. Це потрібно, щоб у повітрі не накопичувалися хвороботворні мікроорганізми, а атмосфера в приміщенні насичується киснем. Достатня кількість кисню особливо важливо при хворобах, пов'язаних з утрудненням дихання — пневмоніях, ГРЗ, ГРВІ та так, при коронавирусе теж.
Кисневий концентратор виділяє кисень з атмосфери, профільтрувати повітря через молекулярну решітку. Після фільтрації очищена повітряна маса направляється в дифузор, звідки через спеціальну маску-респіратор подається пацієнту.
Сама конструкція пристрою досить проста. Центральний елемент приладу — дві циліндричні колби з цеолітом. Циліндри працюють по черзі — перший відсіває азот з повітря, другий виділяє кисень. Плюс кисневих концентраторів — мобільність, адже вони можуть працювати і від електричної мережі і від акумулятора.
Всього півгодинна процедура дозволить полегшити стан пацієнта з легеневими захворюваннями. Бронхіт, муковісцидоз, коронавірус, ГРВІ, легенева гіпертензія — це лише частина діагнозів, при яких можна і бажано використовувати кисневий концентратор. Залежно від типу хвороби і стану людини, тривалість процедури на концентраторі складе 30-60 хвилин.
З допомогою кисневого концентратора можна нормалізувати дихання і роботу серцево-судинної системи. Адже небезпека коронавіруса — саме в розвитку ускладнень — часто люди просто задихаються, легені не в змозі нормально працювати і забезпечити організм киснем. З-за гіпоксії страждають і інші органи — нирки, печінка, м'язи, мозок.
В умовах пандемії кисневий концентратор це те, що може підтримувати пацієнтів із захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем. Такий прилад може дійсно виручити в домашніх умовах, коли лікарні переповнені і апаратів ШВЛ не вистачає для всіх хворих. Інгаляції концентрованого кисню також показані при бронхіальній астмі, хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ), муковісцидозі, серцевої і дихальної недостатності, легеневої гіпертензії.
Які види кисневих концентраторів бувають?
Кисневі концентратори розрізняються потужністю, розміром, типом живлення. Найчастіше їх поділяють на три категорії:
- Побутові КУПИТИ В цю категорію входять апарати для домашнього використання. Вони відрізняються невеликими розмірами, але і продуктивність у них невисока - до 3 л/хв.;
- Медичні. КУПИТИ обладнання для лікарень, санаторіїв чи інших медичних установ. Перевага апаратів цього типу - продуктивність. У середньому апарат може генерувати 5-10 л/хв. Саме такі прилади необхідні в разі призначення тривалої кисневої терапії, незамінні в реанімаційних відділеннях, часто застосовуються для надання невідкладної медичної допомоги в клініках.
- Універсальні Купити Апарати цього типу можуть застосовуватися і вдома, і в лікарнях. Середня продуктивність у них - 3-5 літрів кисню в хвилину. Вони не такі важкі, як професійні прилади, але в той же час досить потужні для тривалого використання. здатний генерувати 1-5 л/хв кисню в концентрації 93-95%.
Як користуватися кисневим концентратором при коронавирусе?
Незважаючи на уявну простоту використання, дуже важливо пам'ятати, що кисневий концентратор — медичний прилад і перевищувати рекомендовані дози в терапії ні в якому разі не можна. У випадку з кисневою терапією більше — не значить краще. Тільки лікар може точно призначити тривалість і частоту процедур, спираючись на дані історії хвороби і стан пацієнта.
Але існують загальні правила використання приладу, здатні продовжити термін служби пристрою і забезпечити максимальну ефективність терапії:
- Кисень — вогне - та вибухонебезпечний газ. Отже, поблизу концентратора не повинно бути навіть натяку на відкритий вогонь: ніяких сигарет, запальничок, і тим більше газових плит, свічок або камінів.
- Концентратор виділяє кисень з повітря, а інші складові повітряної маси повертає в атмосферу. Тому важливо розміщувати апарат щонайменше в 30 см від стін або меблів. Це необхідно для повного і безперешкодного розсіювання всіх відфільтрованих фракцій повітря.
- Носові канюлі, респіратори і всі насадки апарату призначені тільки для особистого використання. Ні в якому разі не можна передавати від однієї людини до іншої.
- Фільтри приладу підлягають регулярній заміні. Робити це потрібно вчасно, інакше апарат не зможе нормально виконувати свої функції.
З допомогою кисневого концентратора можна значно полегшити перебіг багатьох легеневих захворювань, прилад також може бути використаний як профілактичний засіб від вірусних захворювань — для підвищення імунітету, поліпшення роботи дихальної і серцево-судинної системи.
- Інноваційна технологія сну!У цей нестабільний час пропонуємо Вам апаратну технологію міцного сну. Ніякої хімії та фармацевтики з Авто CPAP апарат!Повна версія статті
- Новинки!!! Велике обладнання за низькими цінами!Найвигідніша пропозиція на кисневе обладнання від нового партнера! Кількість обмежена, європейська якість, а ціна народна!Повна версія статті